The Winners

Division 3

Golf-Club Crans-sur-Sierre Trophy

 

Gross score

 

 

 

 

 

 

1989

Saalfelden, A

Schorrer Benedikt

A

1990

Leusden, NL

Weber Martin

D

1991

Birmingham, UK

Thal Peter

A

1992

Turku, FIN

Ahvenainen Timo

FIN

1993

Hamburg, D

Hulsbeck Ulrich

D

1994

Athlone, IRL

Pulch Walter

D

1995

Estoril, P

Eberstein Bernd

D

1996

Marrakesh, M

Pedersen Niels

DK

1997

Deauville, F

Widmer Rolf

M

1998

Florence, I

Boer Cees

NL

1999

Crans-sur-Sierre, CH

Meindersma Tabe J.

NL

2000

Alicante, E

Widmer Rolf

M

2001

Kitzbühel, A

Suppin Gerhard

A

2002

Knokke-Heist, B

Berg Walter

D

2003

Amsterdam, NL

Haechler Max

USA

2004

Stockholm, S

Sachse Rolf

D

2005

Horsens, DK

Bleese Niels

D

2006

Torino, I

Argento Angelo

Ukn

2007

St. Leon-Rot, D

Haarmann Chris

NL

2008

Southport, UK

Kutsar Mart

EST

2009

Antalya, TR

Kalbermatter Marcel

CH

2010

Crans-sur-Sierre, CH

Weber Martin

D

2011

Tallinn, EST

Nicholis Wayne

AUS

2012

Strasbourg, F

Mariotte Anne-Marie

F

2013

Portugal

Trevor Johnson

UK

2014

Slovenia

Thomas Hasak

D

2015  Morocco  Lewis Lynn  CA 
2016  Sicily Bianchi Fabrizio   IT

 

Net score

 

 

1987

Tylosand, S

Petersen Ing

NL

1988

Ascona, CH

Weinhardt Hans P

D

1989

Saalfelden, A

Schorrer Benedikt

A

1990

Leusden, NL

Weber Martin

D

1991

Birmingham, UK

Thal Peter

A

1992

Turku, FIN

Levander Osi

FIN

1993

Hamburg, D

Strune Gunther

D

1994

Athlone, IRL

Kranzbuhler Walter

D

1995

Estoril, P

Bennani Chabik

M

1996

Marrakesh, M

Pedersen Niels

DK

1997

Deauville, F

Hulsmann Gerd

D

1998

Florence, I

Dorner Horst

D

1999

Crans-sur-Sierre, CH

Boltze Klaus

D

2000

Alicante, E

Dubienko Per

DK

2001

Kitzbühel, A

Kohler Reinhart

D

2002

Knokke-Heist, B

Berg Walter

D

2003

Amsterdam, NL

Braak Henk ter

NL

2004

Stockholm, S

Bassinger Graham

GB

2005

Horsens, DK

Rasmussen Kjeld

DK

2006

Torino, I

Tridico Franco

I

2007

St. Leon-Rot, D

Boltze Klaus

D

2008

Southport, UK

Loodus Tauno

EST

2009

Antalya, TR

Kalbermatter Marcel

CH

2010

Crans-sur-Sierre, CH

Van Buel Anne

CH

2011

Tallinn, EST

Buck Eugen

GB

2012

Strasbourg, F

Benesch Birgit

D

2013

Portugal

Didier Casteran

F

2014

Slovenia

Herbert Patschka 

 A

2015

Morocco 

 Ricardo DeLa Torre PH 

2016


2017

Sicily

 

Belgium

Bianchi Fabrizio

 

Didier Oosterlynck

 

IT

 

B

 

   

 

 

   

 

 

   

 

IGFR Europe © 2010
Website by PixInside S.A.